Akce školy

 • Výzva k podání nabídky - červen 2015

  Zajištění zahraničního jazykově-vzdělávacího pobytu pro žáky ve Velké Británii.
  Podrobnosti v přiložených souborech ...

 • Dentální hygiena - duben 2015

  Ten, kdo má své zuby rád, musí o ně pečovat.
  Tato věta vyplynula ze zajímavého a poučného povídání Víta Škody, studenta zubního lékařství z Pelhřimova, který v rámci programu Dental Prevention zavítal mezi žáky naší školy. Už víme, že vznik zubního kazu podporuje množství cukru, které přijímáme v nevhodně zvolené stravě. Víme také, že jeho vzniku nejlépe zabráníme pravidelnou péčí o ústní dutinu. Poučili jsme se, že není důležité, jak dlouhou dobu si chrup čistíme a jakou používáme zubní pastu či ústní vodu, ale nejdůležitější je mechanické odstranění plaku správně zvoleným kartáčkem. Dnes už si dovedeme vybrat odpovídající zubní kartáček. Věděli jste, že se nedoporučují elektrické zubní kartáčky? Jsou určené pro handicapované spoluobčany. Seznámili jsme se i s používáním mezizubních kartáčků, dentální nitě a překvapila nás informace o tom, že časté používání zubních past s bělícími účinky oslabuje zubní sklovinu, která bývá kazem nejdříve poškozena.
  Děkujeme za dobré rady a hlavně za názornou instruktáž, kterou bychom vřele doporučili
  i dospělým. V každém případě - my jsme v tomto ohledu napřed.
  Mgr. Jana Jelínková

 • Dobrý anděl - březen 2015

  V letošním roce jsme se rozhodli již nesponzorovat Geofrey Ssebukyu, ale finanční obnos jsme věnovali na konto Dobrý anděl. Vybraná částka činila 6363,-Kč. Převedená částka na konto Dobrý anděl činila 6323,- Kč (40,- poštovní poplatek). Námi zaslaná sbírka byla rozdělena na pomoc tří dětí. Miroslav Petřík (3236,80 Kč), Vojtěch Žák (2391,-Kč) a Barbora Jindřichová (695,20Kč). Všechny děti trpí nevyléčitelnými chorobami, pro bližší informace můžete kontaktovat přímo mě. Touto cestou bych vám všem chtěla moc poděkovat.
  Bc. Markéta Hupková

 • Aj - rodilí mluvčí - leden 2015

  Od října loňského roku obohacují hodiny angličtiny na prvním a druhém stupni naší školy dva rodilí mluvčí z Velké Británie. Sourozenci Jan a Mahulena Forestovi pocházejí z Birminghamu. Do naší školy dochází 3x týdně. Jan v pondělí a ve středu, a Mahulena v úterý. Navštěvují třetí až devátý ročník, jednu hodinu týdně. Klademe hlavně důraz na mluvené slovo.
  Žáci jsou v hodinách aktivní a vždy se moc těší na jejich přítomnost.
  Bc. Markéta Hupková

 • Jak se žije nevidomým - září 2014

  V pátek 19. září se třída 7. A zúčastnila programu Jak se žije nevidomým, který pro ni připravila Městská knihovna Pelhřimov. Žáci se dozvěděli o každodenních problémech,
  s nimiž jsou nevidomí nuceni bojovat, zkusili si chůzi se zavázanýma očima a slepeckou
  holí, naučili se, jak lidem s tímto handicapem pomáhat a usnadňovat jim život.
  Fotografie z akce - viz Fotogalerie